Sublime Studio | Pracownia
119
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-119,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.8.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
iii

W projektowaniu najbardziej cenimy prostotę i autentyczność. Prostota to forma, autentyczność to materiał. Ważny jest każdy szczegół. To właśnie detale tworzą spójną całość. Your place to live – Twoja przestrzeń do życia, dlatego tak ważne są dla nas Twoje emocje w procesie projektowania. Precyzyjny dobór materiałów i prostota formy to główne aspekty, na które kładziemy nacisk.  W naszych projektach przeważają naturalne materiały, takie jak kamień, drewno, szkło, beton. 

Poza naturalnymi materiałami i prostą formą niezmiernie ważna jest również gra świateł. Dla nas to główny element wyposażenia wnętrza. Pozwala stworzyć niepowtarzalny klimat, zbudować napięcie w zależności od pory dnia i nastroju.

Leonardo da Vinci powiedział- „prostota to najwyższa forma wyrafinowania”. Proste nie zawsze znaczy łatwe, dlatego na początku naszej drogi projektowej jest funkcja. Aranżacja wnętrza to przede wszystkim ergonomia i określenie funkcji wnętrza. To nieraz długi etap pracy, jednak tak ważny, aby na końcu osiągnąć pożądany efekt.

 Jak wygląda nasza praca i cały proces projektowy? Na początku najważniejszą rzeczą jest poznanie Twoich potrzeb. Zwykle to rozmowa o preferowanych rozwiązaniach, kolorystyce i ogólnym zarysie Twojej przestrzeni. Inwentaryzacja wnętrza jest początkiem jego analizy pod względem funkcji, ergonomii i wyposażenia. To wszystko zamykamy w opracowaniu układu funkcjonalnego, gdzie już można zobaczyć w skali ogólną aranżację. Układ funkcjonalny pozwala nam przejść do doboru materiałów, kolorystyki i świateł. Całą wizję pokazujemy na fotorealistycznych wizualizacjach, gdzie w jeden do jednego możemy zobaczyć szczegółowo opracowane wnętrze. Po opracowaniu tego etapu czas na dokumentację, która pozawala w pełni zrealizować projekt. Na tym etapie również oferujemy nadzór nad projektem, całą koordynację zamówień i kontakt z wykonawcami. Sam nadzór polega na kontroli i monitorowaniu wykonawców pod kątem zgodności wykonywanych prac z dokumentacją i jakości. W ciągu całego procesu realizacji elementem kluczowym są odbiory poszczególnych etapów prac. Elementami podlegającymi weryfikacji są jakość, dokładność, użyte materiały, dbałość o detale, sposób działania, czas i czystość pracy.

ANNA PAWELEC – architekt wnętrz, założycielka SUBLIME STUDIO

Główny architekt wnętrz i osoba odpowiedzialna za rozwój firmy. Minimalistka. Poza architekturą pasjonatka wzornictwa przemysłowego i grafiki użytkowej.

Rok założenia

2015

 

Siedziba

Warszawa

 

Filozofia

„Prostota to najwyższa forma wyrafinowania” – Leonardo da Vinci